apex

Výroba menoviek, tabuliek a gravírovaných výrobkov

Charakteristika, technológia výroby

Menovky na dvere a schránky vyrábame v apexe Banská Bystrica na špičkovom japonskom gravírovacom stroji zn. ROLAND. Menovky , piktogramy a tabule vyrábame mechanickým frézovaním, lebo vyzerajú najlepšie. Menovky vyrobené fotocestou pôsobia vyslovene "lacno" a okraje na takýchto menovkách obyčajne nesú stopy po strihaní plechu (okraje sú mierne ohnuté). Takéto menovky majú tiež veľkú nevýhodu v tom, že ak sú vystavené priamemu slnečnému žiareniu, písmo vybledne. Menovky vyrobené laserom majú obyčajne len rovný okraj (záleží od typu) a nie je ľahké meniť hĺbku gravírovania. Laserové gravírovačky sú výhodné pri výrobe štítkov na výrobky a pod. Mechanická gravírovačka nám umožňuje robiť rovné, šikmé alebo i oblé okraje a umožňuje nám i trojrozmerné gravírovanie.

Materiál, možnosti, druhy výrobkov

Menovky, piktogramy a tabuľky vyrábame väčšinou z plastu (aj pokoveného) umožňujúceho vyrobiť kontrastné písmo. Časť výrobkov vyrábame gravírovaním do hliníka, mosadze, plexiskla. Cena menovky z kovu je citelne vyššia. Môžeme vygravírovať aj grafické prvky, logá a pod., ideálny podklad je v súboroch typu svg, pdf, v krajnom prípade aj bmp. Je nutné podotknúť, že nie je možné vygravírovať ľubovoľnú grafiku. Obyčajne je nutná úprava, vypustenie príliš jemných detailov a podobne. Vyrábame taktiež čísla, tabuľky na hroby, kľúčenky pre hotely, rôzne označenia a podobne. Menovky na dvere sú vybavené zo spodnej strany obojstranne lepiacou páskou k pripevneniu na dvere či schránku. Toto riešenie je vhodné najmä pri bezpečnostných dverách z ocele. Je možné ale aj pripevnenie menovky či tabuľky aj skrutkami (predvŕtame diery), takúto požiadavku treba zadať pri objednávke. Menovky na schránky vyrábame aj na presne zadaný rozmer - do vylisovaného obdĺžnika na schránke.

Vyrábame i menovky a prívesky na obojok pre psov (psie známky), z hliníkových, eloxovaných polotovarov i mosadze. Kĺúčenky pre hotely vyrábame drevené, kovové i plastové.


Gravírovaná menovka na dvere Hotelový prívesok na kľúče
Gravírované tabuľky kľučenka - drevená hruška
Psia známka - kostička Kľučenky - drevené hrušky
Gravírovaná tabuľka Tabuľka na hrob, apex Banská Bystrica
hotelový prívesok výroba piktogramov na dvere
Menovka z mosadze štítky z plastu

Technické obmedzenia

Maximálny rozmer tabuľky môže byť 300 x 220 mm. Gravírujeme do plastu, mosadze i hliníka. Nedá sa gravírovať do antikóru (po česky nerezu), lebo je veľmi tvrdý. Môžeme dodať piktogramy z antikóru vyrezávané laserom z hrubého plechu.

Objednávanie

Menovky a gravírované výrobky nepredávame v internetovej predajni, lebo je potrebné odsúhlasiť návrh. Volajte alebo píšte na doleuvedené kontaktné číslo či adresu, alebo nás navštívte.

poznámky k objednávkam menoviek:

  • menovky na dvere vyzerajú dobre, keď ladia s kľučkou a ostatným kovaním, napríklad všetko v strieborných odtieňoch, alebo naopak v bronzových a podobne
  • je dobré mať písmo zladené s tvarom menovky, v našich vzoroch sme to urobili, preto neodporúčam zmenu druhu písma ak na to nie je dôvod. Avšak ak sa treba prispôsobiť jestvujúcim menovkám na schránkach a podobne, dá sa to, je dobré ak viete meno písma, ak aj posielate vzory, pošlite aj meno písma ak sa nenachádza v podkladoch.
  • matné menovky sa lepšie (ľahšie) čítajú ako lesklé
  • menovky a štítky žiadajte z hliníka len ak potrebujete napr. štítky do ťažkých podmienok (napr. na loď) inak dopytujte plastové menovky a štítky, vyzarajú presne tak isto ako kovové, nie je je to rozoznateľné
  • ak potrebujete niečo veľmi reprezentatívne, je možná výroba menoviek z mosadzných polotovarov, ceny sú podstatne vyššie


Adresa predajne: 29 augusta č. 3, Banská Bystrica - na Sídlisku, oproti predajni Orangeu. Priamo pred predajňou je možné parkovať automobilom. GPS: N 48° 44,361´ E 019° 09,698´

Štítky:
Výroba menoviek, menovky na dvere, menovky na schránky, menovky na oblečenie, hotelové kľúčenky, prívesky na kľúče, čísla na  kľúče, výroba menoviek na dvere, výroba menoviek na schránky, orientačné systémy, vyroba menoviek na šaty, výroba menoviek na dvere Banská Bystrica, výroba menoviek na schránky Banská Bystrica, výroba tabuliek na dvere, výroba tabulí, výroba tabulí Banská Bystrica, výroba kľúčeniek, výroba kľúčenky, výroba príveskov na kľúče, výroba prívesky, výroba menovky na dvere, menovky na dvere Banská Bystrica, menovky na dvere banska bystrica, výroba piktogramov na dvere, piktogramy výroba, piktogramy v cestovnom ruchu.
Vyroba menoviek BB
 

Hlavná stránka | © apex Banská Bystrica s.r.o.